{Pracownicy każdej kancelarii adwokackiej są zobowiązani do przestrzegania tajemnicy zawodowej.

Adwokat na bazie nabytej edukacji oraz doświadczenia musi chronić interesów swojego klienta. Bardzo dobry adwokat to osoba, która jest empatyczna i potrafi zrozumieć sytuację klienta. Pracownicy każdej kancelarii adwokackiej są zobligowani do przestrzegania tajemnicy adwokackiej.

W jakich sprawach powinniśmy udać się do adwokata?

Adwokat ma możliwość udzielić nam pomocy w dziedzinachsprawach prawa karnego a także cywilnego. W przypadku trudnych rozpraw sądowych powinno się zasięgnąć specjalistycznej porady w kwestii prawnej. Prawnik ma szeroka wiedzę dotyczącą przysługujących klientowi praw, doskonale wie jakie konsekwencje pociągną za sobą pewne kroki. Zwróci swojemu klientowi uwagę, jak powinno zachować się w trakcie rozpraw i przesłuchań. Ta wiedza jest niezwykle pomocna dlatego, że umożliwia adwokatowi obranie adekwatnej linii obrony. Porada w kwestii prawa jest nie tylko i wyłącznie potrzebna w sytuacji rozpraw sądowych, z porady można korzystać np. w sytuacji podpisywania umów kupna mieszkania czy innej nieruchomości. Porada w kwestii prawa pozwala na uniknięcie nieprzyjemnych konsekwencji prawnych lub ratuje przed oszustwem.

Gdzie dokładnie możemy szukać pomocy prawnej?

Każda kancelaria adwokacka oferuje pomoc w różnorakich sprawach w dziedzinie prawa. Istnieją kancelarie specjalizujące się w konkretnych działach ustawowych. Na przykład adwokat rozwody zapewnia sprawne przeprowadzenie sprawy podziału majątku. W wypadku, gdy sąd zdecyduje za konieczne udział adwokata w sprawie, to mamy możliwość uzyskania darmowej pomocy radcy prawnego albo adwokata.

Link: https://krmp.pl/specjalizacje/porady-telefoniczne/

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *