Beton jest to surowiec trwały i nie ulegający niszczeniu się.

Beton to surowiec solidny a także ponadczasowy. Posadzki to najbardziej wystawione na zużywanie się miejsca, które po kilku czy kilkunastu latach wymagają renowacji. Polerowany beton, to posadzka która poddawana jest specjalnej obróbce mechanicznej profesjonalne polerowanie posadzki jak również chemicznej – konserwacja. Stosownie przygotowana grupa ludzi, w ciągu 8 – 12 godzin może wyczyścić do stu metrów kwadratowych posadzki. Po zaimpregnowaniu parkietu, nie są wykonywane już jakiekolwiek czynności, co nie stwarza opóźnień jeśli rozchodzi się o użytkowanie podłogi. Zamiast szarego, matowego a także nieprzyjemnego dla oka betonu, posiadamy urokliwy oraz błyszczący, zapierający dech w piersiach beton. Zarówno polerowanie jak również impregnacja mają niezmiernie niewielki wskaźnik szkodliwości dla otoczenia.

Podłoga polerowana to nie tylko wygląd, lecz także oszczędność. Polerowany beton jest niezwykle łatwy do utrzymywania ładu, doskonale odbija promienie słoneczne, co stwarza możliwość wyłączenia jakiejś ilości świateł w pokoju. Beton nie niszczy się, ani nie ulega niszczeniu. Jest posadzką bezpieczną, ponieważ nie jest śliski.

Optycznie może nawet sprawiać wrażenie odwrotne, przez połysk a także efekt rozlanej wody. Beton polerowany nie ma zastosowania jednak wszędzie. Profesjonalne polerowanie betonu zarówno w przypadku, gdzie zachodzi agresja chemiczna, jak również polerowanie o średniej jakości betonu nie zda niestety egzaminu. Polerowany beton niestety również się niszczy.

Zobacz: szlifowanie betonu

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *