Dziś wiele wydawnictw proponuje warsztaty z social media.

Kiedy Facebook zaczynał własną przygodę, nikt w najśmielszych marzeniach nie mógł przewidzieć jego wielkiego sukcesu. Dla przeciętnego internauty stał się doskonałym komunikatorem z najbliższymi oraz przyjaciółmi a dla marketingowców podstawowym narzędziem pracy. Aktualnie wiele wydawnictw proponuje szkolenia z social media. Gdzie uczą się, że każdy element komunikacji jest bardzo ważny oraz że w świecie globalnej sieci nie ma miejsca na błędy.

 

Prowadzenie Facebook okazuje się być zawodem XIX w.. Gdy zastanowimy się nieco szerzej nad hasłem media społecznościowe, to szybko dojdziemy do konkluzji, iż jest to produkt “społeczny”. Przynajmniej posiadający taką fasadę. Dlatego kwestia komunikacji w marketingu musiała przejść pewne przeobrażenie. Przedsiębiorstwa chcąc utrzymać zaangażowanie swoich fanów, zmuszone są do niebanalnych zagadek, głosowań, rankingów czy też innych przyciągających uwagę akcji. Warto mieć na uwadze, iż każda osoba posiadająca profil np. na Fb, posiada złe przekonanie, że jest to jego prywatna “ziemia”, w internecie. To bardzo złe wrażenie, lecz zmusza to przedsiębiorstwa, do prowadzenia komunikacji bardziej osobliwie. Wydawanie postów w social media powinno odbywać się w charakterze personalnym. Firma powinna stworzyć swojego ambasadora, który będzie relacjonował wydarzenie w firmie.

 

Zaangażowanie i pomysłowość nie może mieć granic. Facebook to miejsce gdzie właściwie każdy pomysł na nowych fanów i dzielenie się wrażeniami może okazać się viralowy. Zdjęcia powinny odbiegać od gamy kolorystycznej szablonu strony FB. Dzięki temu nasze posty łatwiej rzucą się innym w oczy w trakcie przeglądania tysięcy postów. Wszystkie zasięgi są wykonywane przez algorytm, który z chęcią wynagradza zdjęcia, na których są uśmiechnięte osoby. Traktujmy media społecznościowe jak osobistą służbową przestrzeń. Kontaktujmy się przez niego z innymi markami. Oznaczajmy, dzielmy się komunikatami a także sami dodawajmy komentarze. W taki sposób szybko osiągniemy społeczny sukces w internecie.

Autr: wydawnictwo Chełm

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *