Mocno przesuszone partie naszej skóry potrafią się łuszczyć.

Sucha cera jest typem skóry, której kategorycznie brak jest nawilżenia. Powierzchni skóry suchej brakuje gładkości. Znacznie bliżej jest jej do chropowatej oraz nieregularnej skorupki, która jest niezbyt przyjemna podczas dotykania. Wyraźnie przesuszone partie naszej skóry mogą się również łuszczyć. Bardzo często mamy z tym do czynienia w okolicach skrzydełek nosa a ponadto na brodzie. Suchą cerę niezwykle łatwo można podrażnić, więc w takim przypadku zalecane jest wykorzystanie delikatnych i badanych dermatologicznie preparatów pielęgnacyjnych.

 

Kosmetyki naturalne zalecane właśnie do pielęgnacji cery przesuszonej, delikatnej oraz wrażliwej, z pewnością będą tutaj doskonałym wyjściem. Powinniśmy poszukiwać ich jednakże w sprawdzonych miejscach. Poniektóre drogerie mają często oddzielne działy z środkami naturalnymi, jednak dużo większą ich liczbę mamy możliwość odszukać przeszukując internet, w sklepach z produktami naturalnymi a także punktach zielarskich. Poszukując preparatów do pielęgnacji suchej cery, bez wątpienia trzeba czytać ich składy a także kierować na to wyjątkową uwagę. Muszą wystąpić w nich elementy o działaniu zarówno natłuszczającym a także nawilżającym, jak również ochronnym.

 

Dobry kosmetyk do pielęgnacji cery suchej musi ochraniać ją przed niebezpiecznym wpływem słońca, czyli powinien mieć w swoim składzie wysokie filtry przeciwsłoneczne. Wbrew pozorom taką ochronę trzeba zagwarantować swojej skórze nie tylko i wyłącznie podczas urlopu, ponieważ mimo tego, iż latem i wiosną to słońce faktycznie dokucza nam najbardziej oraz ma najsilniejsze działanie, to jednak nie możemy stwierdzić, iż cudem jesienią czy zimą słońce przestaje oddziaływać na skórę. Nawet jeśli nie odczuwa się tego na co dzieńnależy o tym wiedzieć. Nadmierne opalanie skóry szkodzi jej. W szczególności posiadaczki oraz posiadacze suchej skóry muszą codziennie stosować produkty z wysokim filtrem, które zapewniają skuteczną ochronę przeciwsłoneczną. Naturalne kosmetyki dla facetów coraz częściej uzupełniane są tego rodzaju substancjami, bo faceci też przejmują się wszak swoim wyglądem zewnętrznym i próbują cały czas o niego dbać. Kosmetyki do cery suchej muszą również zabezpieczać tę skórę przed różnymi innymi faktorami, nie tylko tymi atmosferycznymi i nie tylko powiązanymi z działaniem słońca.

 

Na skórę mocno suchą niedobrze zadziałają również te substancje, które na co dzień występują w powietrzu i środowisku. Równie złym, a nawet nieco gorszym oddziaływaniem na naszą cerę wykazują się wolne rodniki. Trzeba się przed nimi chronić a także w miarę możliwości ograniczać ich dostęp do ciała, w czym pomagają kosmetyki naturalne wyposażone w związki antyoksydacyjne, takie jak witamina E bądź witamina A i C czy cynk bądź selen.

 

W okresie zimowym powinniśmy też poza tym delikatnie natłuszczać cerę, żeby tak jeszcze mocniej ją chronić. Dzięki temu nie będzie ona aż tak bardzo wrażliwa na wysuszające działanie silnego wiatru czy mrozu.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *