Strona pomoże nam wejść na niezbadane przez nas tereny.

Własna witryna internetowa przedsiębiorstwa to taka wizytówka, jaka potrafi rozejść się z niesamowitą prędkością. A jeżeli rozchodzi się w odpowiednich kierunkach, ma szansę trafić do dużej liczby nowych klientów. I choćby z tej przyczyny nie możemy ignorować jej wielkiego potencjału. Strona internetowa pomoże nam wkroczyć na niezbadane przez nas tereny. Daje znacznie więcej sposobności niżeli tradycyjna reklama firmy. Nie dziwi zatem fakt, że coraz większa liczba spółek stawia właśnie na tą formę reklamy. A wówczas pojawia się pytanie, komu zlecić wykonanie naszej strony i ile kosztuje strona www.

 

Wykaz cen stron www to zestawienie, jakie pokazuje, jak dużo czynników ma wpływ na to, ile za naszą stronę przyjdzie nam później zapłacić. Różnice techniczne i estetyczne sprawiają, że koszty te wahają się od trzech aż do kilkunastu tys. pln. W związku z tym co w rzeczywistości na nie wpływa? Po pierwsze, czynnikiem decydującym o cenie, jest sam wykonawca. Strony internetowe , które mają podobne parametry mogą różnić się pod względem ceny w zależności od tego, kto je wykonuje. Jeśli to projektant pracujący na własny koszt, to można spodziewać się niższych kosztów. A jeśli jest to profesjonalne studio reklamy – wówczas cena może być znacząco wyższa.

 

Drugim elementem, jaki ma wpływ na cenę, jest rodzaj strony internetowej. Trzeba bowiem wiedzieć, iż wyróżniamy obecnie 2 główne typy stron internetowych. Pierwszy z nich to tzw. strona statyczna. Jej zadaniem jest przedstawianie misji, ogólnej oferty, czy też danych kontaktowych. Zmian na tego rodzaju stronie internetowej nie można wprowadzać samemu. Znajdujące się na niej informacje pełnią funkcje informacyjną. Drugi rodzaj strony to z kolei strony oparte na tzw. CMS-ie. System ten umożliwia ciągłeaktualizowanie informacji. Więc ten typ strony ma charakter dynamiczny i doskonale sprawdzi się tam, gdzie bardzo istotne jest uaktualnienie informacji, by ludzie odwiedzający stronę zawsze mogli być na bieżąco z tym, co w firmie się dzieje. Trzecim czynnikiem , który decyduje o cenie jest forma.

 

Forma może opierać się na szablonie i wówczas jest oczywiście dużo tańsza. A może być stworzona wedle naszego projektu i wówczas kosztuje znacznie więcej. Łącząc ze sobą cechy witryn, możemy utworzyć ich swoisty wykaz cen. I tak statyczne, szablonowe strony internetowe wykonywane przez freelencerów to często kwota mniej więcej 2500. Jeśli jednak taką stronę statyczną wykonać ma profesjonalna firma, wtedy kosztuje ona około trzy i pół tysiąca. W przypadku projektów prywatnych to odpowiednio trzy i pół tysiąca a także pięć tysięcy. Jeśli jednakże chodzi o strony , które są oparte na CMS-ie, to szablony do stron www kosztują w granicach pięciu do siedmiu tysięcy a projekty własne wręcz piętnastu tysięcy. To właśnie w tym ostatnim przedziale znajduje się między innymi cena sklepu internetowego, który musi być dynamiczny. Jedynie wtedy może on nadążyć za licznymi zmianami w ofercie produktów oraz pozwala użytkownikom na sprawne zakupy online.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *