W naszej kulturze, bardzo często cywilny połączony jest ze ślubem w kościele.

Wejście w związek małżeński z całą pewnością jest jednym z najważniejszych dni w życiu każdego z nas. W Polskiej tradycji, najczęściej cywilny połączony jest z kościelnym – chociaż nie za każdym razem, przecież nie wszyscy są wierzący. A wręcz jeżeli są religijni to z różnych powodów kościelny jest zawierany w innym dniu (najczęściej późniejszym). Przeważnie cywilny jest skromną uroczystością z małą ilością zaproszonych. Z pewnością nie jest to zasada ale ta skromność przeważnie wpływa na to, ze względów finansowych cywilny bierze się na początek.

Często jednak się odbywają coraz to huczniejsze śluby cywilne. Panna młoda w dzień ślubu cywilnego bardzo często ubiera skromną suknię w kolorze écru. W niewielu przypadkach jest to śnieżnobiała suknia niemniej jednak też oczywiście ma miejsce. Mile widziane są proste kroje, klasyczne suknie na ślub cywilny nie posiadają zbędnych bibelotów – perfekcyjnie podkreślają czystość uczuć. Trend tenże, w niektórych przypadkach bardzo się odmienił i przy przygotowaniu głośniejszego cywilnego, narzeczone stawiają na odmienne kreacje – rozchodzi się o sukienki ślubne. Już nikogo nie dziwi widok dziewczyny w przepięknej oraz zdobnej kreacji ślubnej, wychodzącej z Urzędu. Zwiększenie kosztów nie wiąże się wyłącznie z ubraniem kobiety – jeżeli para postanawia zorganizować huczne wesele to czasami cała uroczystość bardzo nie różni się od typowego polskiego wesela. W efekcie zamiast obiadu w mieszkaniu, lub zapraszania paru znajomych do restauracji mamy do czynienia z elegancką salą weselną, albo z wynajętym jakimś innym lokalem, który proponuje organizację imprez.

Proszeni są członkowie rodziny a także koledzy zamiast jedynie świadków, rodziny. Nie może absolutnie braknąć także muzyki, która w przypadku zwyczajnych imprez cywilnych praktycznie nie występuje. Nie możemy zapominać o fotografie i operatorze kamery. Chociaż kamerzysta powoli nawet w sytuacji ślubu kościelnego zaczyna odgrywać mniej istotną rolę. Czasy ciut się zmieniają i nie każdy decyduje się na rejestrowanie całego przyjęcia, fotografie w zupełności starczają. Na małych przyjęciach ślubnych fotografie tego rodzaju pstryka w zasadzie brat/matka ale jeśli idziemy na całość to fotograf jest niezbędny.

Przed gośćmi jest zadanie jaki prezent na cywilny należy dać. Tradycją przy takich sytuacjach jest wino, jakaś mała pamiątka grawerem czy coś małego do mieszkania np. piękne ręczniki z imionami pary. Przy cywilnym organizowanym na ogromną skalę już raczej ,wypada dać do koperty”… Czy właściwie trend ten jest słuszny? Trudno to ocenić. I zasadniczo nie powinniśmy tego szacować. Każdy absolutnie ma prawo przeżyć ten najważniejszy dzień jak chce oraz z kim chce. Jeżeli będziemy spytani o opinię w tym temacie zawsze możemy ją wyrazić niemniej jednak nie wolno z arogancją patrzeć na za bardzo huczne lub zbyt mało wystawne przyjęcie. Wszakże w tym dniu najważniejsze jest to, że dwoje zakochanych postanawia z całkowitą odpowiedzialnością związać się z własną ukochaną\ukochanym po to by wspólnie przejść przez życie. Po to, by założyć rodzinę, dzielić się radością i nieszczęściem.

Autor: ile kosztuje ślub cywilny

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *