Ważne, by notariusz miał praktykę w sprawach podobnych do naszej.

Notariusz – to prawnik tworzący akty stosowania prawa. Świadczy pewnego rodzaju poradę w kwestiach prawnych. Człowiek , który pełni tę funkcję bardzo często określany może być jako rejent, a czasami nawet jako sędzia. To wynika z historii tej właśnie roli społecznej. Taka osoba upoważniona jest do swoich zadań przez Ministra Sprawiedliwości, dlatego że jest osobą zaufania publicznego. “Prawo o notariacie” jest ustawą, która reguluje zadania notariusza. Notariusz pod żadnym pozorem nie może wykonywać aktów notarialnych dotyczących m.in jego rodziny, dlatego że grozi mu za to utrata możliwości pełnienia zawodu oraz kara pozbawienia wolności.

 

Notariusz dokonuje bardzo wielu czynności, sporządzając akty notarialne, sporządza dokumenty, wszelakiego rodzaju poświadczenia, spisuje protokoły, zajmuje się składaniem wpisów do księgi wieczystej. Jaka kancelaria notarialna, którą najlepiej wybrać? Zielona Góra jest miastem w którym odnaleźć możemy wiele osób, które specjalizują się w sprawach notarialnych, kogo więc należy wybrać? Dobrze przy wyborze kierować się specjalizacją, w której dobrze odnajduje się dany notariusz. Dane na ten zagadnienie zasięgnąć możemy wpisując nazwisko danego notariusza w wyszukiwarce internetowej, posiłkując się pomocą naszych przyjaciół, lub dzwoniąc bezpośrednio do zielona góra notariusz.

 

Istotne jest, aby wybrany przez nas miał doświadczenie w sprawach podobnych do naszej na przykład jeżeli kancelaria bardzo dobrze zadbała o naszych przyjaciół, sporządzając akt notarialny ich nieruchomości, będziemy mogli być spokojny o tę osobę. Dobrymi wyborami kancelarii notarialnej zdają się rozbudowane kancelarie, posiadające dużą ilość notariuszy, którzy często specjalizują się w jednym obszarze, wykonując zlecone im zadania na 100%. Wielokrotnie te większe, o lepszej renomie, nie mają wyższych cen.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *