Z filmów video moi uczniowie radują się najbardziej.

Jestem pedagogiem z piętnastoletnim stażem. Lubię przekazywać wiedzę i serce mi rośnie, w momencie gdy zerkam na nastolatków, którzy rozwijają się pod moimi skrzydłami. Poświęcam tym dzieciakom dużo własnego czasu, ale z pewnością jest to warte tego. W momencie gdy prowadzę swoje lekcje, podpieram się o projektory, na których często wyświetlam różne prezentacje, które przygotowuję sobie wcześniej w domu.

Wiem, że treści przedstawione wizualnie znacznie łatwiej docierają do młodzieży, niż tylko gadanie. Poprzez to ramowe ekrany są tak niezbędne przy organizacji zajęć. Jestem w stanie na nich wyświetlić wszystko: obrazki, tekst do przeczytania, materiał video… Z tego ostatniego moi wychowankowie radują się najbardziej. Ja z resztą też, bo dobrze dobrany film, który uzupełnia dodatkowo wykłady jest tym, co najmocniej interesuje moich podopiecznych.

Najwygodniejsze są dla mnie zwijane ekrany. W sali, w której prowadzę lekcje ekrany są dokładnie w tym samym miejscu, gdzie tablica, zatem jeżeli zamierzam coś napisać, muszę zwinąć pierw ekran. Dzięki temu również zajmują one istotnie mniej miejsca, co jest istotne bo sale w naszej szkole są raczej niezbyt duże. Moi szkolni koledzy oraz moje koleżanki prawdopodobnie nie podzielają niestety mojej pasji. Jest to smutne, ponieważ sądzę, że podstawą jest uwielbiać wykonywaną pracę. Oni jednak jedynie na nią marudzą oraz mówią, iż obecna młodzież jest pyskata i wcale nie chce się uczyć. Według Mnie to przede wszystkim kwestia podejścia wykładowcy, który musi mieć pojecie jak poprawnie przemawiać do dzieci. Jeżeli ktoś organizuje nudne zajęcia, gdzie wyłącznie mówi dziwne regułki poprzez czterdzieści pięć min. to nie ma co się temu dziwić, że nastolatkowie się nudzą i hałasują.

Każdego ucznia musimy zaangażować w lekcje, pokazać, że również się jest jej uczestnikiem, a nie tylko słuchaczem. Zatem niezmiernie pomocne są ekrany ramowe! Gdy nastolatkowie wiedzą, iż muszą na coś patrzeć i prócz tego jest to kolorowe, natychmiast wyrażają większe zaciekawienie określonym tematem. Gdyby moi koledzy oraz przyjaciółki to wiedziały… Mówiłam im oczywiście jakie błędy w nauczaniu popełniają, niemniej jednak oni wciąż są zdania, że nie w taki sposób ich w szkole, więc mam się nie wymądrzać. No cóż mogę powiedzieć, to ich sprawa przecież. Potem mają za swoje, bo uczniowie ich oczywiście nie lubią, plotkują o nich, przydzielają zabawne ksywy.

Ja jestem chyba lubiana, przynajmniej tak mi się wydaje. Co roku dostaję od nich masę kwiatów oraz prezentów na zakończenie roku. Ostatnio kwiatów było tak dużo, że raptem zmieściłam je w moim malutkim mieszkaniu. Było calusieńkie zastawione różami i tulipanami.

Niewątpliwie to niezmiernie miłe, że uczniowie tak mnie szanują, że dają mi prezenty, ale jednocześnie chciałabym, ażeby tak samo szanowali pozostałych nauczycieli. To, że projektory nie są czymś, czego chcieliby stosować podczas lekcji wszak nie oznacza, że są kiepskimi nauczycielami. Posiadają dużą wiedzę, którą chcą przekazywać swoim uczniom, niemniej jednak nie do końca im to wychodzi i też nie w każdej sytuacji trzeba ich za to obwiniać. Większość pedagogów to starsze osoby, którym zaznajomienie się z nowymi technologiami zwyczajnie sprawia kłopot.

Autor: ekrany zwijane

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *