Niektórzy z nas wolą urlop nad pobliskimi jeziorami czy też w górach.

Zbliża się słoneczny okres wakacji, dni są coraz cieplejsze oraz dłuższe. A co za tym idzie mamy coraz więcej czasu wolnego. Zdecydowana większość ludzi stara się planować swójdługo wyczekiwany urlop a także myśli, gdzie można pojechać a także coś zwiedzić. Niektórzy wybierają najczęstszy środek lokomocji, to znaczy własny samochód, natomiast inni samolot albo bus. Z pewnością każda forma transportu ma pewne wady oraz zalety rozpoczynając od cen paliwa, a kończąc na cenach biletów.

 

Zazwyczaj wybieramy znane kierunki letnich wakacji, takie jak Grecja, Hiszpania, Chorwacja i Włochy. Cudowne plaże, interesująca kultura a także zabytki, niesamowici ludzie czy też pogoda. Jednak nie każdy lubi podróżować daleko od miejsca zamieszkania. Niektórzy z nas preferują wakacje nad polskim morzem, nad pobliskimi jeziorami czy w górach. Możliwe, że ceny urlopu od razu spadają w dół, lecz nie zawsze jest to związane z gorszymi warunkami. Często jest nawet na odwrót. Wystarczy dokładnie poszperać!

 

Jeśli kochamy podróżować po naszym kraju to bardzo ciekawym kierunkiem wycieczki okaże się Śląsk. Najpopularniejszym miastem w tym województwie, są z pewnością Katowice. Łatwo tutaj dojechać autem albo dolecieć samolotem, lecz działa tutaj również wynajem busów Katowice. Ikoną Katowic jest spodek, najbardziej rozpoznawalny obiekt w województwie śląskim, jeśli nie w całej Polsce. Otwarcie konstrukcji miało miejsce w tysiąc dziewięćset siedemdziesiątym pierwszym roku. Od tamtego momentu, co roku gości miliony osób. Organizowane są różnego typu eventy e-sportowe, sportowe, spotkania biznesowe czy koncerty.

 

Warto dodać, że to właśnie w spodku były organizowane koncerty takowych ludzi jak: Pearl Jam, Deep Purple, Jean Michael Jarre, Green Day, Procol Harum, Mike Oldfield. Zaś w dwa tysiące siedemnastym r. w Spodku została zorganizowana największa impreza e-sportowa Intel Extreme Masters(IEM), osiągając rekordową frekwencję 173 tysięcy widzów. Jeżeli jesteśmy już w Katowicach to trudno nie wspomnieć o rynku. To jeden z głównych placów Śródmieścia Katowic. Zabudowania przy rynku były wznoszone od połowy dziewiętnastego wieku. W latach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej część tych kamienic zburzono, żeby zbudować na ich miejscu innowacyjne obiekty usługowe. Na dzień dzisiejszy także odnajdziemy tutaj mnóstwo ławek, aby usiąść i zrelaksować się jak również fontannę, która buduje niesamowitą atmosferę. Należy również zwrócić uwagę na Katedrę Chrystusa Króla. Jest to budowla z I połowy dwudziestego wieku wieku. Największa polska katedra, choć w planach katedra miała mieć nieco wyższą wieżę, na co nie zgodziły się władze. Dzisiaj katedra znajduje się przy ul. Wita Stwosza.

 

Ładnym miastem na Śląsku jest także Bytom. To miasto znajduje się pomiędzy Chorzowem a Tarnowskimi Górami. Co zaskakujące Bytom, ma 2 rynki, a nie jak to zwykle bywa w miastach tylko 1. To najstarsza atrakcja dla turystów. W Bytomiu jest także Park Miejski, która zachwyca swoim ślicznym krajobrazem. Ten park został założony na samym początku dziewiętnastego wieku, a mówiąc dokładniej w 1840 roku. Park obecnie zajmuje 43 hektary i przyciąga mnóstwo turystów.

 

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *