Administracja i zarządzanie Serwerami VPS stanowi wielopoziomowe zadanie.

Serwer VPS (ang. Virtual Private Server) dzieli komputer na części, natomiast każda część ma za zadanie imitację oddzielnego serwera fizycznego. Prościej mówiąc – jest to technologia , która pozwala na utworzenie wielu maszyn wirtualnych w obrębie jednej maszyny w rzeczywistości. W dodatku każdy jeden tego typu hosting jest całkowicie oddzielony od innych. Tego rodzaju serwery są przeważnie stosowane przez rozbudowane sklepy internetowe czy większe serwisy.

Hostingi VPS są swego rodzaju zaawansowanym systemem wirtualnym, w którym zastosowanie właściwego oprogramowania pozwala na całkowite odwzorowanie serwera dedykowanego (czyli fizycznego) konkretnego laptopa. Jedyną różnicą w porównaniu do serwera dedykowanego jest to, że jego możliwości w zakresie sprzętu są dostępne dla wielu osób. https://makeapp.pl/dzisiaj-o-tym-jak-otworzyc-firme-w-branzy-it/ to wielopoziomowe zadanie. Co najważniejsze oprogramowanie, na którym działa hosting powinien być cały czas uaktualniane, w celu jego poprawnego działania. Dodatkowo trzeba monitorować odpowiedzi czy usługi aplikacji na danym serwerze i w razie potrzeby naprawić występujące błędy.

Te czynności są absolutną podstawą fachowej administracji, jednakże możemy je rozszerzyć o działania tj.: optymalizacja aktualnych konfiguracji oraz archiwizacja danych. Bardzo ważne jest by nasz hosting był właściwie chroniony. By sprawdzić ochronę danego serwera przeważnie stosuje się testy penetracyjne. To tzw. etyczny hacking. Administrator serwera hackuje go w bardzo podobny sposób jak zrobili by to ewentualni włamywacze. Tak weryfikowane są wszelkie zabezpieczenia , które mają za zadanie ochraniać serwer przed tego typu zagrożeniami.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *