Piece wolnostojące wykonane są analogicznie jak kominkowe wkłady.

Kominki ekologiczne wolnostojące są nową odsłoną dla zwyczajnych kominków. Paliwo dla biokomików stanowi biopaliwo – ciekłe ciało stworzone na bazie alkoholu etylowego. Kominki ekologiczne nie działają niedobrze na środowisko. Podczas procesu spalania nie roztaczają żadengo zapachu, nie emitują także popiołu. Do selekcji posiadamy niesłychanie dużo innowacyjnych odsłon biokominków. Kominek ekologiczny może mieć prawie każdy bez przymusu posiadania kominowego ciągu, po prostu montujesz i korzystasz. Służą one za ekskluzywną dekorację własnego lokalu mieszkalnego, dobrze prezentują się w każdym wnętrzu. Biokominki spisują się tak samo w środku jak również na zewnątrz (możemy je zamontować na balkonie). Możemy korzystać z niego raz na jakiś czas lub cało rocznie wszystko zależy wyłącznie od naszej kreatywności. Stanowią one miejscowe źródło ciepła.

 

Wkłady kominkowe, uwzględniając materiał, z jakiego są wykonane możemy podzielić na żeliwne i stalowe. Ich cały montaż powiązany jest z bezdyskusyjnym posiadaniem tak zwanego wylotu spalin. Wyposażone są w hartowane szkło. Nie można ich zamontować w każdym dowolnym miejscu. Można nabyć wkłady kominkowe z tak zwanym płaszczem wodnym, które pozwalają na ogrzanie całego mieszkania przy użyciu instalacji ogrzewania centralnego. Paliwo do spalania stanowi pellet lub drewno zależnie od rodzaju kupionego kominka.

 

Piece wolnostojące przygotowane są podobnie jak kominkowe wkłady z żeliwa lub stali i zaopatrzone są w szkoło hartowane. Od tradycyjnych wkładów kominowych wyróżnia je to że wykończone są cegłami żaroodpornymi, a paliwem może być drewno, pellet lub węgiel.

Autor: piece wolnostojące

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *