Skuteczność wszywki uzależniona jest od pozostałych elementów, jakie stosuje się w terapii.

Uzależnienie od alkoholu jest jednym z największych problemów społecznych w Polsce. Niestety walka z tego typu chorobą jest niezwykle ciężka i właśnie dlatego jedynie niewielu osobom się to udaje. Dobrym na walkę z uzależnieniem jest wszywka alkoholowa, to znaczy lek, jaki jest dostępny w postaci tabletek działających podskórnie.

Leczenie alkoholizmu musi odbywać się na kilku płaszczyznach jednocześnie, a wszywka jest świetną pomocą. Powinniśmy mieć na uwadze to, iż można ją stosować tylko pod nadzorem doktora. Stosowanie wszywki bez nadzoru może stwarzać niebezpieczeństwo dla życia albo stanu zdrowia pacjenta i dlatego właśnie lek jest wyłącznie sprzedawany za okazaniem recepty. Działanie wszywki alkoholowej polega na tym, iż zostaje uwolniona specjalna substancja, jaka zakłóca prawidłowy metabolizm alkoholu oraz powoduje, że bezpośrednio po spożyciu napojów alkoholowych odczuwa się nieprzyjemny dyskomfort. Dlatego wielu ludzi po prostu przestaje spożywać alkohol, ponieważ skutki są tak nieprzyjemne, iż nie chcą już po niego sięgać. To trochę terapia szokowa, niemniej jednak skuteczna, dlatego ciągle się ją stosuje. Powinno się jednakże mieć na względzie, iż skuteczność wszywki alkoholowej uzależniona jest od pozostałych metod, jakie stosuje się w całej terapii.

Implant wszywkowy wszczepiany jest podskórnie, zaś samo działanie trwa parę miesięcy. W tym okresie czasu substancja czynna jest uwalniana do organizmu a także powoduje zablokowanie metabolizmu alkoholu. To powoduje, że po spożyciu alkoholu w organizmie odkłada się aldehyd octowy, który nie zmienia się w kwas octowy. To z tego powodu pacjent może odczuwać wymioty, nudności, a także uczucie kołatania serca. Spożywanie substancji alkoholowej z wszywką jest bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia, dlatego też dobrze jest tego unikać. Pomimo to znane są przypadki ludzi, którzy przepili wszywkę alkoholową. Inne znane objawy to nagłe zaczerwienienie twarzy i niedociśnienie jak i uczucie gorąca. Jeżeli symptomy nie znikną samoistnie po paru godzinach to należy szybko skontaktować się z naszym lekarzem. Bardzo pomocne będą też chłodne okłady, lecz w wyżej opisanej sytuacji nie możemy zwlekać z wezwaniem fachowej pomocy.

Należy wziąć pod uwagę fakt, iż nie jest to jedyny i niezawodny sposób, ale niekiedy może okazać się skuteczny. Przede wszystkim jednak jest to 1 ze składników terapii alkoholowej. Osoba, która spożyje alkohol ma szeregu wyjątkowo nieprzyjemnych symptomów, które skutecznie odpychają osobę uzależnioną od alkoholu. Wypracowanie niechęci do tej substancji jest kluczowym celem wszywki. Wszywka alkoholowa Lublin posiada formę jałowej pigułki, która jest wprowadzana pod skórę przez doktora.

Podczas tego zabiegu umieszcza się pod skórą od 8 do 10 tabletek. Kolejne wszywki można wszczepić dopiero po 8 miesiącach. Kluczową substancją tych tabletek jest disulfiram, który jest też do kupienia w tabletkach doustnych. Takie pigułki z kolei zażywa się raz na dobę. Zanim odkryto disulfiram nie istniały skuteczne metody terapii farmakologicznej, a jedyną opcją były barbiturany a ponadto opium.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *