Trener personalny to stosunkowo młody zawód

Jeżeli już choć ciut jesteśmy zainteresowani ćwiczeniem, pewnie prędzej czy później spotkamy się z określeniem treningu osobistego. To ćwiczenia, które odbywają się zgodnie z planem trenera a także w ogromnej liczbie przypadków pod jego okiem. Kim jest trener osobisty oraz czy warto skorzystać z jego usług?

Instruktor osobisty to stosunkowo nowy fach. Nadal parę lat temu wyłącznie nieliczne siłownie pracowały z tego typu specjalistami, jednakże łącznie ze wzrostem świadomości ludzi oraz pociąg do ćwiczeń, reputacja tego fachu bardzo wzrosła.

Obecnie w większości wypadków nie uprawiamy sportu jedynie dla przyjemności, ale po to, żeby czerpać dokładnie określone wyniki. Mnóstwo z nas pragni zrzucić niepotrzebne kilogramy, inni z kolei umocnić swoje ciało. Bez względu na to, dlaczego mamy zamiar skorzystać z siłowni, instruktor osobisty to ktoś, kto nas w tym umiejętnie pokieruje.

Bacząc na upodobania, wymagania a także problemy danej osoby, instruktor wybiera stosowny plan ćwiczeń i pokazuje, jak je prawidłowo wykonywać. Jego rola jest istotna, choćby z powodów czysto zdrowotnych – jak się okazuje, wiele ćwiczeń wykonujemy w zły sposób. Najprostszym przykładem są zwykłe squady – to, jak nauczyliśmy się je wykonywać w szkole podstawowej, zdecydowanie odstępuje od tego, jak powinny być robione.

Dobre robienie ćwiczeń pozwala na uniknięcie urazu a także błyskawiczne zauważenie efektów.

A więc, kiedy powinno się skorzystać z usług trenera osobistego? Bez względu na to, czy jesteś początkujący, czy ćwiczysz już od jakiegoś czasu, to możliwość dobra dla każdego. Być może niekoniecznie potrzebujesz systematycznej, kilkumiesięcznej współpracy z instruktorem – czasami starczy parę konsultacji.

Autor: trener osobisty Katowice

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *