Dużo z takich miejsc znajduje się na Dolnym Śląsku.

Pomimo dziesiątek wojen, w trakcie których wyjątkowo dużo budynków zabytkowych, a wręcz całych miast zostało zrównanych z ziemią, wciąż istnieje mnóstwo miejsc, którym udało się przetrwać w stanie niemal niedotkniętym.

Bardzo dużo z tego typu miejsc znajduje się na Dolnym Śląsku, jednym z takich miasteczek, w którym można podziwiać jak budowane były różnego typu ośrodki w czasach średniowiecznych, jest Bolesławiec. Będziemy mogli tutaj zobaczyć wiele domów wybudowanych wręcz w czternastym-piętnastym wieku. Myślę, że każdy chce zobaczyć w jakich właściwie warunkach ludzie żyli przeszło sześćset lat temu? Dla tych, którzy natomiast oczekują czegoś całkiem innego niż jakieś zwykłe domy, są tutaj też dwa kilkusetletnie kościółki, 1 z nich, który był kiedyś kościołem ewangelickim ma siedemdziesięciodwu metrową wieżę, z kolei drugi, kościół katolicki od paru lat jest uznawany za bazylikę.

Całkiem możliwe, że twój hotel czy też pensjonat tutaj nie będzie miejscem który oddaje ducha średniowiecza, choć to chyba lepiej, brak bieżącej wody czy też prądu nie zachęca do tego aby się tam przenocować, prawda? W momencie kiedy jednak podładujesz własne baterie, możesz wrócić do zwiedzania miasta Bolesławiec. A co dodatkowo tu znajdziesz? Przykładowo ratusz z zniewalającym Pałacem Ślubów, powstały w 1525 roku lub obronne mury z czternastego wieku, zostały wprawdzie w większości poniszczone, jednak jedna z baszt cały czas jest zachowana w doskonałym stanie.

Zobacz więcej: noclegi bolesławiec

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *