Jeśli chcielibyśmy uczyć się rysunku pod kątem zdania na architekturę…

Zanim wybierzemy się na jakikolwiek kurs rysunku (a ofert jest w naszym kraju pełno!), należy mieć pojęcie, co wziąć pod uwagę.

 

A więc najpierw – dobrze się zastanówmy, czy w ogóle na pewno chcemy iść na taki kurs? Bo możemy pójść również na korepetycje, które:

– są znacznie tańsze;

– można, jeśli chodzi o terminy, dopasować je do własnych czasowych możliwości.

 

Z drugiej perspektywy taka szkoła rysunku pozwoli nam na porównywanie swoich prac z pracami innych osób (a edukacja poprzez cudze błędy jest bardzo wartościowa!), da możliwość poznawania różnorakich oczekiwań ze strony różnorakich wykładowców a także – ze względu na obecność grupy osób oraz związaną z tym rywalizację – będzie nas motywować do wytężonej pracy.

 

Aktualnie dużo lepszym rozwiązaniem jest mimo wszystko szkoła, dlatego – zakładając, iż ten dylemat mamy już za sobą – na pewno warto dowiedzieć się:

– Czy dana szkoła preferuje ten rodzaj rysunku, na którym nam najbardziej zależy?

– Czy wybrana przez nas szkoła zatrudnia wykwalifikowany personel?

– Czy opinie na jej temat są całkowicie pozytywne? Czy może ten rodzaj rysunku spotyka się z jakimiś zastrzeżeniami?

– Jeśli chcemy szkolić się rysunku pod kątem zdawania na architekturę, z pewnością warto także posprawdzać statystyki wybranej szkoły temu poświęcone. Oczywiście warto mieć na uwadze, że 100% ocen pozytywnych pośród uczestników konkretnego kursu jeszcze nie oznacza, że wszyscy oni dostali się na ten kierunek na który chcieli. Znaczy to zwyczajnie, że zdali.

Źródło: http://domin-krakow.pl/

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *