Nikt nie lubi wyrzucać odpadów.

W bardzo wielu miejscach już, a niebawem nieomalże w całej Polsce zalecenia które tyczą się segregacji śmieci znacznie się zaostrzą. W sporej ilości miastach, w tym w Poznaniu, obowiązuje zgrubna segregacja – na śmieci segregowane – a zatem szkło, metal a także plastiki, oraz na tak zwane “śmieci zmieszane”. Już niebawem i Warszawa dołączy do miast, które potrzebują bardziej dokładniejszego segregowania odpadów – na papier oraz tekturę, tworzywa sztuczne, szkło a dodatkowo odpady zmieszane. W niektórych miejscach możliwe będzie też oddzielanie odpadków BIO. Dla wszystkich mieszkańców oznacza to konieczność kupna całkowicie nowych śmietników – przeciwnie nie da się spełnić łatwo wymogów segregacji śmieci, za co można zostać ukaranym, między innymi poprzez podwyższenie opłaty za gospodarowanie odpadkami komunalnymi.

Jak więc wyselekcjonować śmietniki do EKO segregacji? Wizja posiadania na swojej posesji oddzielnych koszy do plastiku, szkła, metalu papieru, tektury, szkła, plastiku, papieru, odpadków zmieszanych i bioorganicznych jest przerażająca. Jak to zmieścić w niewielkim mieszkanku? Jak nie zagracić swojej przestrzeni? Odpowiedzią na te pytania mogą być śmietniki modułowe do śmieci. Śmietniki takie są kompaktowe i bez problemowo mieszczą się w szafce pod zlewozmywakiem albo np przy wejściu do naszej piwnicy. Będziemy mogli je rozstawić także w przedpokoju.

Śmietniki do segregacji śmieci EKO ułatwiają segregację – wszystko posiada własne miejsce, żadne śmieci się nie mieszają. Jeżeli wsadzimy do nich na przykład foliowe worki, bez problemu wyniesiemy śmieci jednego rodzaju jeśli okaże się, że mamy ich więcej niż innych. Śmietniki takie prezentują się estetycznie oraz nie zagracają przestrzeni. umieścimy je na szufladzie wysuwanej pod zlewem dostęp do nich, a co za tym idzie, segregacja będzie wyjątkowo prosta. Szukając odpowiednich śmietników dla własnego mieszkania powinno się wziąć pod uwagę ilość przestrzeni, którą dysponujemy, częstotliwość wywozu śmieci, a też tempo, w jakim je gromadzimy. Im znacznie większy śmietnik, tym więcej odpadków zmieści, tym rzadziej będziemy musieli je wynosić.

Powinno się natomiast także rozważyć, czy chcielibyśmy śmieci (przykładowo opakowania po śmietanie, jogurtach, butelki po mleku) dodatkowo myć przed wyrzuceniem. Nikt nie cierpi wyrzucać śmieci i kusi, aby kupić większe kosze, ale powinno się zwrócić uwagę na rozwijanie się pleśnie oraz bakterii. Jeżeli pragniemy mieć gwarancję, że śmieci nie zaczną obrzydliwie pachnieć, zanim je wyniesiemy, zdecydowanie lepiej kupić te mniejsze, modułowe śmietniki do śmieci. Śmietnik powinien też być trwały, tak ażeby sam nie stał się śmieciem. Szkoda tylko swojego czasu oraz gotówki na coś, co zaraz może pęknąć lub się porysować. Poprzez to warto nabyć śmietniki z mocnych, odpornych surowców – na przykład z metalu. Pojemniki z metalu do segregowania śmieci łatwo umyć, zasadniczo nie ma ryzyka, że popękają albo się zarysują.

Jeśli taki śmietnik porysuje się, szybko go ponownie pomalować. Ponadto wyroby metalowe są dosyć przyjazne środowisku naturalnemu, z powodu na niesamowitą łatwość recyclingu – jeżeli z jakiegoś powodu nasz śmietnik przestanie nam wyśmienicie służyć, za każdym razem można oddać go na złomowisko, gdzie na pewno będzie z przyjemnością przyjęty, a my odzyskamy część kasy.

Zobacz: śmietniki do segregacji EKO

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *