Olejowane drewno jest zdecydowanie bardziej naturalne w dotyku.

Drewniana podłoga to z całą pewnością coś, w co warto zainwestować. Drewno nigdy nie przestanie być modne, a dodatkowo jest niewiarygodnie  trwałe oraz bardzo dobrze wygląda, niezależnie od tego, w jakiej formie je mamy w domu.
Powracając natomiast do podłogi drewnianej, to należy rzec, że można ją zabezpieczyć na różne sposoby. Niezwykle znane jest pokrywanie drewnianego parkietu bądź również desek podłogowych lakierem, ale można także pokryć je specjalnym olejem. Olejowane podłogi stają się coraz bardziej popularne, zresztą możemy od razu kupić już deski podłogowe, które są olejowane. A czym w zasadzie charakteryzują się podłogi olejowane bądź deski podłogowe olejowane? A więc, gdy zastosujemy olej, na drewnianej powierzchni znikają wszystkie zarysowania, które z upływem czasu zwyczajnie same ulegają zatarciu, a przy poważniejszych uszkodzeniach możliwe jest wykonanie po części renowacji. Drewno olejowane jest znacznie bardziej naturalne w dotyku aniżeli w przypadku, kiedy pokryjemy je lakierem, gdyż olej nie tworzy na nim przeźroczystej warstwy, lecz wnika do wnętrza drewna.
Decydując się na podłogi olejowane, powinno się pamiętać jednak o tym, że niezbędna będzie znacznie częstsza jej renowacja. Poza tym musimy także ją czyścić specjalnymi preparatami. Wybór zatem zależy od nas samych.

Źródło: Deski podłogowe olejowane

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *