Zdrada małżeńska, podział majątku czy też adwokat.

Rozwód to absolutnie zawsze trudny okres dla dzieci. Nasze dziecko nie rozumie, dlaczego tak właściwie jego rodzice- już się nie kochają oraz walczą pomiędzy sobą. Te wszystkie kancelarie prawne, szum wokół niego, to wszystko je strasznie przeraża. Takie dziecko chciałoby, aby było jak przedtem, kiedy wszyscy razem spędzaliście ze sobą mnóstwo czasu. Zdrada, rozdzielenie majątku czy adwokat, to definicje dla dziecka zupełnie odległe oraz niezrozumiałe. Co więcej, w momencie kiedy rodzice między sobą się kłócą a także zaniedbują je- dziecko myśli, że to pewnie jego wina.

 

Częstokroć do głowy przychodzą mu różne sztuczki, ażeby zdołać pogodzić swoich kochanych rodziców. Rozrabia i przynosi złe oceny, bo jest pewien, że takim zachowaniem pogodzi swoich rodziców. Kiedy jego wszystkie wysiłki nie przynoszą żadnych efektów, czuje rozczarowanie. Sprzeciwia się wyprowadzce ukochanego taty z domu czy też jest strasznie nieszczęśliwie kiedy raz na weekend jedzie do mamy a innym razem do ojca. Sytuacja dodatkowo komplikuje się, w momencie gdy jego rodzice walczą o swoje dziecko.

 

Prawo rodzinne zazwyczaj opiekę nad dzieckiem powierza kobiecie. Tak już się przyjęło, że to ona dużo lepiej zatroszczy się o dobro dziecka. Ojcu natomiast pozostają wizyty u dziecka, w określone dni. Niestety, kiedy rodzice się rozwodzą, cierpi na tym niewinne dziecko. I głównie od rodziców zależy, czy dziecko zaakceptuje nową sytuację. Aby było mu choć trochę lżej- musi przede wszystkim czuć miłość obojga rodziców.

Więcej: radcy oława

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *