Często, gdy rano się budzimy…

Wielu ludzi tyczy się kłopot z prawidłowym spaniem. Oprócz takich sytuacji, w których różnego typu czynniki naturalne zaburzają nam sen, bardzo częstym tego skutkiem jest nie właściwy materac, złej jakości poduszka. Ostatnimi laty zdecydowanie zdrowszą alternatywą dla zwyczajnych poduszek, są niewątpliwie ortopedyczne poduszki. Od kilku lat na rynku możemy zakupić poduszki profilowane które noszą również nazwę poduszka medyczna, bądź szwedzka.

Tradycyjne poduszki czy to z puchu, półpuchu lub najzwyklejszego pierza, na początku, w momencie kiedy są dopiero co kupione sprawdzają się bardzo dobrze. Lecz w czasie użytkowania tracą swoją miękkość, płaszcząc się tworzą praktycznie taki “naleśnik”. Forma takiej poduszki na 100% nie jest korzystna dla kręgosłupa. Ortopedyczne poduszki mają specjalny, wyprofilowany kształt, który odciąża zmęczone mięśnie, dając nam uczucie ulgi i wypoczynku, przy równoczesnym dostosowaniu się do kształtu ciała. Co niektóre rodzaje takich poduszek są nasączane specjalnymi olejkami aromatycznymi- coś dla ciała a także coś dla ducha. Częstokroć, gdy rankiem się budzimy, wydaje się nam, że nie możemy oderwać głowy od poduszki. Czujemy jak ogromny ból rozpiera nam naszą głowę. Boli nas kark i barki.

Często ból ciągnie się wzdłuż odcinka kręgosłupa, aż do nerek. Dlatego na pewno warto zastanowić się na zmianą zwykłej poduszki na taką profilowaną. Choć cena nie jest niska, wydaje mi się, że zdrowie jednak jest najcenniejsze.

Autor: poduszki valde

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *