Mając wszystko nie potrafimy docenić niczego.

Posiadając właściwie wszystko nie umiemy docenić niczego. Prawdą jest że dopiero brak uświadamia każdemu z nas jak

niezwykle pragnie danej części ciała. O stracie jakiejś części ciała czy też któregoś ze zmysłów mówi kilka wartościowych filmów, poruszających i działających na wyobraźnię każdego z nas. W rzeczywistości jednakże mimo intrygujących doświadczeń ich bohaterów nie chciałbym się z nimi zamienić miejscami. Bo jest cholernie trudno, a człowiek nie jest zadowolony gdy jest mu ciężko. Pomyślmy sobie o filmie ”Zapach Kobiety”, który pokazuje temat mężczyzny niewidomego oraz jego metodę odbierania świata, pomyślmy o przyjacielu z wojny Forresta Gumpa, który to utracił w wybuchu obydwie nogi, pomyślmy o sporej ilości innych ludziach, którzy zostali zmuszeni do zmagania się z problemem braku czegoś. Jak wasze przemyślenia? No bez wątpienia nie jest lekko, kolorowo a także miło. Tacy ludzie to najprawdziwsi bohaterowie, a ich zmaganie z przeciwnościami powinno być nagradzane Nagrodą Nobla, a jeśli nie to wielkim respektem pomiędzy znajomych.
Posiadamy jednak dwudziesty pierwszy wiek więc możemy chociaż troszeczkę starać się tym bohaterom upraszczać egzystowanie. Wszak protezy kończyn są coraz to bardziej idealne, ruchome, natomiast ich ruch przypomina nam już bardziej ruch ręki zdrowego człowieka, a metoda użytkowania nie krępuje chorego w zwykłym życiu. Przykładowo proteza ręki całkowicie oddaje charakter zwykłej zdrowej ręki. Mamy możliwość posługiwać się nią całkowicie szybko oraz wystarczy trochę wprawy i proste czynności codzienne nie będą już męczące. Przy tym usuwają poczucie zaniżonej wartości, która jest niezwykle poważnym dylematem psychologicznym po utracie jakiejś części naszego ciała. Protezy nóg, dobry wynalazek, mężczyźni i kobiety pracujące nad protezami powinny też zgarniać bardzo duże gratyfikacje, ponieważ doprawdy ich zlecenia mają niezwykle duże znaczenie dla innego człowieka. Wszakże z pomocą takiej protezy będziemy mieli możliwość standardowo, bez żadnych przeszkód poruszać się. Czyż nie jest to wspaniałe. Niech wykonują własną pracę dalej ponieważ wykonują to wyśmienicie. Protezy bioniczne muszą być przygotowane z trwałych materiałów oraz dobrane do spersonalizowanych wymagań. Poprzez to te najlepsze potrafią kosztować tyle kasy. Nie bywa to produkt na każdą kieszeń, dzięki temu apelujemy do osób pomagajmy, pomóżmy jak najwięcej, ponieważ jeżeli znajdziemy się w tak trudnej sytuacji to ktoś pomoże nam.
My jako ludzie w znaczącej liczbie sytuacji jesteśmy zbyt mało empatyczni, nie wczuwamy się w sytuację drugiego człowieka, boli mnie to oraz siedzi na sercu dla tego pisze o tym. Mam wielką nadzieję, iż zdołałem dotrzeć do waszej wyobraźni i chociaż trochę powiększyłem wasze horyzonty myślowe. Może nawet ktoś z was spojrzy wokoło i dostrzeże znajomego poruszającego się na wózku czy ciocię pozbawioną ręki, której nie widział długi czas. Jeżeli mamy takowe osoby w naszym otoczeniu okazujmy doradztwo, albowiem wyłącznie te osoby w pełni mają pojęcie jak to jest ciężko radzić sobie z funkcjonowaniem w sytuacjach niezbyt codziennych. My będziemy mogli się tylko domyślać, ale miejmy nadzieję, iż nigdy nie będzie tobie dane doświadczyć czegoś takiego.

 

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *