Od jakiegoś czasu można dostrzec większe troszczenie się o własny wygląd.

Od dawna można zauważyć większe dbanie o własny wygląd, szczególnie u pań. Wiele zabiegów upiększających będziemy mogli wykonać w domu jak i w salonie kosmetycznym. Jednym z takowych zabiegów jest na pewno peeling enzymatyczny. Peeling też należy do peelingów chemicznych i ma działanie powierzchowne. Ma za zadanie oczyścić dokładnie skórę oraz pozbyć się martwego naskórka, w momencie kiedy zwykły peeling do buzi nie jest wystarczający. Poprzez to, że ma w swoim składzie roślinne enzymy – głównie bromelanine (czerpana przeważnie z ananasa i papai) i syntetyczne – keratoline, złuszcza naskórek po aplikacji peelingu, bez potrzeby wykonywania masażu buzi.

Enzymy te odznaczają się umiejętnością rozpuszczania białek, z czego przede wszystkim składa się naskórek martwy. Posiada też enzymy, które za zadanie mają regenerację skóry twarzy a także znacząco przyśpieszają proces powstawania nowych komórek. Peeling wnika do skóry na około czterdzieści milimetrów, więc możemy robić go w domowym zaciszu. Wykorzystywany, jako maseczka na skórę twarzy i pozostawiając na parę bądź paręnaście minut.

Zaletą tego peelingu jest fakt, iż przynosi dużo lepsze efekty od mechanicznego peelingu a wystarczy go nałożyć a także chwilę pozostawić na buzi. Nie zawiera żadnych drobinek ścierających, przez co w ogóle nie grożą nam żadne podrażnienia mechaniczne. Peeling enzymatyczny będziemy mogli stosować do absolutnie każdego typu cery. Mogą używać go nawet osoby które mają cerę naczyniową a także wrażliwą. Wszelkie informacje które znajdują się na stronie https://skleptiande.pl/pelingi-eznymatyczne pozwolą nam przekonać się, czy peeling enzymatyczny będzie dobrym rozwiązaniem dla naszej cery.

 

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *