…prędzej czy później decyduje się na mastektomię

W obecnych czasach mnóstwo kobiet chorujących na raka piersi decyduje się prędzej czy później na mastektomię. To specjalny zabieg amputacji piersi, po którym mamy możliwość wszczepić specjalne implanty piersiowe, odbyć operację polegającą na rekonstrukcji piersi lub nie. Obecnie istnieją różnorodne rozwiązania spełniające potrzeby poczucia się kobieco a także w pełni bezpiecznie dla pań po po przeprowadzonym zabiegu mastektomii, wyjścia które nie wymagają żadnego innego zabiegu.

 

Operacja tego typu jest niezwykle trudna pod kątem psychicznym, ponieważ obejmuje usunięcie pewnej części ciała, którą upodabnia się z kobiecością i poczuciem się kobieco.
Pierwszym wyjściem dla kobiet po amputacji piersi, które nie chcą zdecydować się na następny zabieg, są tak zwane protezy piersi. Robi się je z rozmaitych materiałów – takowych jak przykładowo silikon czy pianka, które za zadanie mają imitować naturalną tkankę. Protezy tego typu dopasowuje się indywidualnie do budowy sylwetki dziewczyny, tak, by idealnie pasowały swoim rozmiarem oraz wagą do piersi, która nie była poddana amputacji. Do noszenia protezy opracowano wyspecjalizowane biustonosze, jest możliwość taką protezę też przymocować wprost do skóry kobiety.
Bielizna dla kobiet po amputacji piersi to doskonała opcja dla dziewczyn po przebytej mastektomii. Może być świetnym uzupełnieniem do protezy piersi albo zastąpić ją w przypadku, kiedy podczas operacji wycinano jedynie część chorej piersi. To specjalny rodzaj bielizny – m.in. kieszonki na protezy opracowane z naturalnych i przede wszystkim komfortowych surowców, miękkie bądź usztywniane miseczki piersiowe, warianty z fiszbinami albo bez fiszbin.

 

Marki tworzące taką bieliznę przeważnie posiadają cały asortyment bielizny na różne okazje: codzienną, wieczorową, a także stroje kąpielowe czy na wyjątkowe okazje, jak na przykład ślub.
Zarówno protezy piersiowe jak i tego typu bielizna pomagają uporać się sobie z tą straszną traumą operacji, jak i utrzymać odpowiednią postawę figury. W wypadku większych piersi u dziewczyn, amputacja jednej z nich znacząco ma wpływ na umiejscowienie ciężaru ciała kobiety równo po obu stronach odcinka kręgosłupa. Obciążenie jego prawej lub lewej strony prowadzi do kolejnych, obciążeń układu kostno – mięśniowego, kontuzji i przewlekłego bólu.
Podczas nabycia protezy piersi albo bielizny przeznaczonej dla kobiet po amputacji i wyborze firmy, która świadczy tego typu usługi, powinno się starannie sprawdzić oferty danych salonów. Istotne jest, żeby podczas samego procesu zakupu dany salon oferował przede wszystkim wygodną a także indywidualną konsultację z profesjonalnie przeszkoloną kadrą. Ceni się niewielkie przymierzalnie, pełną dyskrecję a oprócz tego indywidualne podejście do klientki. Bardzo istotne dla takiej firmy powinno być samopoczucie pani, która jest po przebytej mastektomii.

 

Ceny takiej bielizny i protez mogą być dość zróżnicowane – warto posprawdzać rekomendacje danych salonów, marki – czy są to rzeczy tworzone poprzez zagraniczne czy polskie marki, i z jakiego tworzywa są wykonane. możemy bazować na firmach, które produkują towary z naturalnie uzyskiwanych surowców, a na ich stronce możemy znaleźć informacje dotyczące.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *