Skontrolowanie nieznanego numeru telefonu to świetne wyjście

Czasy gdy w książce telefonicznej miałeś możliwość wyszukać wszystkie numery telefoniczne już wiele lat temu odeszły w niepamięć. Jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy sekretarka telefoniczna należała do najbardziej ekskluzywnych osiągnięć technologii telefonicznej, zdecydowana większość osób, jeśli w danej chwili danym momencie nie była przy telefonie i nie odebrała połączenia, najczęściej zwyczajnie nigdy nie wiedziała, iż jakieś połączenie było do niej wykonywane. Ówczesna technika po prostu nie pozwalała na weryfikacje kto do nas próbował się dodzwonić, a wręcz nie pozostawiała częstokroć jakiejkolwiek informacji o próbie połączenia. W pewnym sensie taka nieświadomość miała pewne pozytywne strony, a osoby nie byli, tak mocno przywiązani do swojego telefonu.

Dziś telefon to najważniejszy atrybut przeważającej ilości z nas, bez którego nie potrafimy sobie wyobrazić nawet wyjścia z domu. Nasz przenośny telewizor, współczesny walkman i cała encyklopedia PWN. W przeważającej większości spraw, ten nieograniczony dostęp do wiedzy a także informacji, daje same profity, jednakże uzależnienie od smartfona, uważane jest w XXI wieku też za groźną chorobę. Nieprzerwane zerkanie na mały ekran komórki niedobrze wpływa na nasz wzrok, natomiast bez przerwy Przygarbiona nasza sylwetka, z barkami pochylonym do przodu,destrukcyjnie oddziałuje nie tylko na nasz kręgosłup, lecz także na cały nasz aparat ruchu. Również sprawy, z jakimi kontaktujemy się z innymi przez telefon, stają się coraz bardziej prozaiczne i nie potrzebujemy już specjalnej okazji czy długiej nieobecności bliskiej nam osoby, by zadzwonić do kogoś. Biorąc pod uwagę na wielokrotnie niższe ceny połączeń, niż parę lat wcześniej, niezwykle chętnie podtrzymujemy kontakty z tymi ludźmi, na których nam bardzo zależy. Długość naszego czasu spędzanego na linii znacząco się wydłużyła i ilość połączeń, które przychodzą na nasz numer prywatny, również zauważalnie się zwiększyła. Technologia pozwala nam już jednakże w większości przypadków sprawdzić, kto chciał się z nami skontaktować. Strony internetowe tj. nieznany-numer.pl, ktoto.info, ktodzwonił.com.pl czy też infonumer.pl, pozwolą wprowadzić konkretny numer, aby poznać doświadczenia innych użytkowników strony z konkretnym numerem, i ocenić czy jest on bezpieczny albo nie.

Także zagraniczne numery szybko sprawdzimy, przykładowo korzystając z portalu Google, w którym po wprowadzeniu “who called me uk” lub “kto dzwonił numer angielski” lub numer zagraniczny, uzyskamy odpowiedzi z zagranicznych serwisów zajmujących się weryfikowaniem numerów telefonów. Przedstawione powyżej stronki są dużym uproszczeniem i częstokroć pozwolą na ograniczenie niebezpieczeństwa, które odebranie nieznanego numeru, może nieraz powodować. Zazwyczaj dotyczy to starszych osób, które narażone są na połączenia w celu wyłudzenia ważnych danych albo użycia ich w celach majątkowych.

Weryfikacja nieznanego numeru telefonu to też bardzo dobre wyjście, ażeby dowiedzieć się czy ktoś nie chce nas naciągnąć w momencie kiedy zdecydujemy się oddzwonić. Całkiem duża ilość naciągaczy funkcjonuje w taki sposób, iż w momencie gdy oddzwonimy na nieznany numer, wszystkie środki z naszego własnego konta telefonicznego są zabierane. Co jednak najgorsze może to w najgorszym przypadku doprowadzić do ogołocenia naszego konta w banku. Weryfikujmy nieznane numery, które do nas dzwonią, bo dzięki temu nasze pieniądzefinanse z pewnością całkowicie bezpieczne!

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *