Stomatologia dziecięca kładzie nacisk na…

Paniczny strach przed dentystą często jest strachem dziedzicznym. Dzieciaczki przejmują po rodzicach różnorodne lęki oraz dodatkowo strach, nic zaskakującego, że tak samo jest właśnie z wizytą u dentysty.

Lekarz dla maluszków
Aktualna stomatologia dla maluszków dokłada wszelkich starań aby móc jak najbardziej zminimalizować strach przed wizytą u dentysty wśród dzieci i młodzieży. Dentyści mają już całkiem inne podejście do małych pacjentów, nie próbują na siłę naprawiać im uzębienia. Zdecydowanie wolą dokładnie wytłumaczyć na czym ma polegać cały zabieg. Prócz tego używają innowacyjnych sprzętów oraz znieczuleń, które przeważnie  niemal zupełnie uśmierzają ból.

Wygląd gabinetu stomatologicznego
Na pewno warto zaznaczyć, iż bardzo często tworzy się osobne gabinety dentystyczne tylko dla maluchów. Dziecięca stomatologia kładzie duży nacisk na przekazanie małemu dziecku, iż wizyta u lekarza dentysty nie musi zakończona być panicznym strachem i rzewnymi łzami. Gabinety stomatologiczne dla dzieci nie są szare, ponure i nieprzyjemne, które kojarzą się ze szpitalem. Częstokroć są malowane na żywe kolory, a ściany ozdabiane są postaciami z znanych bajek. Przy fotelu stomatologicznym często montowane są są monitory, na których puszcza się kreskówki, które pacjent może sobie oglądać podczas przeprowadzanego zabiegu. A to wszystko po to, żeby dziecko mogło być zrelaksowane oraz nie rozmyślało o tym, co stomatolog robi w jego jamie ustnej. Takie chwyty są coraz bardziej skuteczne, bowiem z roku na rok coraz więcej pociech z chęcią przychodzi na wizyty do stomatologa nie obawiając się okropnego bólu oraz płaczu.

Autor: Ortodoncja dla dzieci Chorzów

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *