Zęby są atrybutem zdrowia i urody od dawna.

Zdrowe, śnieżnobiałe zęby były atrybutem zdrowia i urody od dawnych czasów. Dawniej mogli się nimi poszczycić tylko nieliczni. Nawet znana z oszałamiającej urody cesarzowa Sisi wstydziła się własnego, ponoć nie bardzo ładnego, uzębienia. Na szczęście dzisiejsza stomatologia zapewnia szansę na doskonałe uzębienie praktycznie każdemu z nas…
Jak troszczyć się o swoje uzębienie każdego dnia?
Wiele osób nie wie, jak ważna jest zdrowa i właściwa dieta. Należy zadbać o to, żeby dostarczyć do swojego organizmu stosowną dawkę wapnia. Niestety najświeższe badania mówią, że Polacy spożywają każdego dnia wyraźnie zbyt mało wapnia wraz z jedzeniem, w takim razie konieczne jest dostarczanie należytych suplementów diety.
Bardzo często posiadamy także nieodpowiednie nawyki pielęgnacyjne…  Chociażby małe dzieci dobrze wiedzą, iż zęby trzeba szczotkować cyklicznie. Wszelkie zaniedbania w tejże dziedzinie prowadzą do poważnych kłopotów z uzębieniem i buzią.
Specjaliści rekomendują mycie zębów 3 razy na dzień. Po kluczowych posiłkach, to znaczy po śniadaniu, obiedzie i kolacji. Jednakże nie należy czyścić zębów wprost po jedzeniu.
Czyszcząc zęby zaraz po posiłku jesteśmy wstanie sobie ogromnie zaszkodzić, zetrzeć szkliwo, które w efekcie działania kwasów wytwarzających się podczas jedzenia robi się bardziej miękkie. Najlepiej zaczekać od 30 minut do godziny. Przez to kwasy w jamie ustnej pozostaną zneutralizowane, natomiast zęby będą miały chwilę na ponowne zmineralizowanie się.
Bardzo ważny jest także dobór właściwej szczoteczki do zębów.  Nie powinna ona być za bardzo twarda. Uśmiech myjmy spokojnymi, kolistymi ruchami. Przez to starannie umyjemy zęby, a przy tym nie poranimy dziąseł. Po wszelkim jedzeniu stosujmy dentystyczną nić. Dzięki temu usuniemy wszelkie pozostałości po jedzeniu, które tkwią w sferach między zębami.
Leczenie oraz kontrola
Niezwykle istotne są również regularne kontrole w gabinecie dentystycznym. Pojawiajmy się tam co najmniej raz na pół roku. Dzięki temu w razie konieczności, lekarz bardzo szybko zdoła wykonać stosowny zabieg. A my uciekniemy od niechcianych kłopotów, na przykład kanałowego leczenia, które nie wydaje się być sympatyczne dla pacjenta oraz niestety tanie…
Śnieżnobiałe zęby na wyciągnięcie ręki
Nowoczesna estetyczna stomatologia gwarantuje nam mnóstwo opcji. Bez problemu jesteśmy wstanie rozjaśnić nasze zęby, ale należy pamiętać, aby zrobić to bezpieczną metodą, najwłaściwiej pod opieką profesjonalisty, a nie sposobami wyszukanymi w Internecie. Te ostatnie mogą nam bardziej zaszkodzić niżeli wspomóc, na przykład są w stanie nadszarpnąć szkliwo.
Zbyt częste wybielanie może powodować nadwrażliwość zębów. Wobec tego przed wszelkim zabiegiem warto skonsultować się ze sprawdzonym oraz zaufanym dentystą. On najkorzystniej poradzi nam, których zabiegów możemy się podjąć.

Podsumowując ślicznymi zębami może cieszyć się każdy z nas. Wystarczy profilaktyka oraz dokładna pielęgnacja.

Autor: licówki Gliwice

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *