Cienkowarstwowy corten beton sprawdzający się idealnie do posadzek.

Remontując nasze mieszkania albo stawiając domy najczęściej intensywnie zastanawiamy się, w jaki sposób możemy je jeszcze bardziej upiększyć. Zwłaszcza tyczy się to posadzek i ścian. Jednym ze sposobów będzie zastosowanie różnych rodzajów betonu. Są to cieszący się popularnością betonowa podłoga, to znaczy taki, który można inaczej określić jako beton na ściany oraz cienkowarstwowy corten beton – nadający się idealnie do wszelkich posadzek w naszym domu czy mieszkaniu. Pierwszy rodzaj betonu jest gotową masą, która po nałożeniu na ścianę nawiązuje do ,surowego” betonu.

Jest on zrobiony, co istotne, tylko na bazie naturalnych wypełniaczy na spoiwie wapiennym oraz dodatkowo jest barwiony naturalnymi pigmentami. Beton dekoracyjny stanowi z całą pewnością wspaniałą ozdobę dla wszystkich nowoczesnych mieszkań i domów. Stosując go uzyskamy właściwy efekt deskowania, a także inny, przykładowo gładki albo z wżerami. Za to jeżeli chodzi o posadzki, to bardzo dobry jest do tego corten beton cienkowarstwowy. Ma grubość mniej więcej 10 mm, a także jest zrobiony na podkładzie z półsuchego jastrychu. Co ważne, sprawi, iż nasza posadzka we wszystkich typach pomieszczeń będzie niezwykle odporna.

Posadzka będzie też mieć różną barwę a ponadto strukturę, polerowana do określonego poziomu połysku. Czas wykonywania posadzki z takiego wyjątkowego betonu cienkowarstwowego szacuje się na około dziesięć dni. W jakim miejscu najlepiej go stosować? Przykładowo w kuchni, ponieważ dzięki niemu nie ma mowy o zaplamieniu. Idealnie pasuje też do naszych nowoczesnych łazienek!

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *