Jak wywieźć wszelkie odpady po remoncie?

Remont wnętrz zawsze powiązany jest z wielką ilością śmieci. Wszelkie odpady budowlane w formie gruzu, pudeł po materiałach, czy także stare meble to tylko pewna część śmieci, za które odpowiedzialność ponosi właściciel lokalu mieszkalnego. Dlatego tuż przed zaczęciem remontu trzeba zastanowić się co z odpadami uczynić.

Jak wywozić wszelkiego typu odpady po remoncie?

Najłatwiejszym i efektywnym rozstrzygnięciem jest kontener na gruz. Przedsiębiorstwa które zajmują się wywozem a także utylizacją odpadów z wszelkich remontów proponują specjalne kontenery na gruz, które pozostawione koło budynku służą do zbierania odpadów budowlanych.

Po wypełnieniu wypożyczony kontener wraz z wszelką zawartością zabierany jest przez przedsiębiorstwo wywozowe. To bardzo dobre rozwiązanie dla wszelkich osób, które nie mają żadnych możliwości organizacji transportu odpadów z podwórka samemu.

Co zrobić z starymi meblami?

Prócz śmieci budowlanych wiele osób decydujących się na remont zamierza wyrzucić stare meble. W tej sytuacji właściciel ma prawo wystawienia odpadów na zewnątrz domu, niemniej jednak jedynie w dniu odbioru tzw. przedmiotów wielkogabarytowych przez firmę komunalną. W innym wypadku konieczna jest organizacja transportu starych mebli we własnym zakresie. W przypadku mebli posiadacz może samemu zawieźć wszelkie odpady do siedziby MPGK lub pożyczyć kontener na meble. W takiej sytuacji dostawca specjalnego kontenera zajmie się jego transportem.

Grzywny za wyrzucanie śmieci

Zarówno niepotrzebne meble, jak również śmieci budowlane muszą być gromadzone oraz utylizowane w wyznaczonych miejscach. Za wyrzucenie odpadów na terenach leśnych, czy także na nielegalnym składowisku grozi bardzo wysoka grzywna.

Autor: https://newsynowodworskie.pl/20201202366686/jak-posprzatac-po-remoncie

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *