Tworzą swego rodzaju fundament elewacyjnej sztukaterii

Ukończenie domu, to znaczący a także decydujący przebieg wykończenia własnego domu. Zadbanie o część z zewnątrz mieszkania gwarantuje atrakcyjność elewacji a także solidność konstrukcji. Czym jest zdobienie elewacji? Które elementy do dekoracji zostają wykorzystywane?
Dekorowanie elewacji to atrakcyjny zabieg ozdobny. Za sprawą dodatkowych elementów potencjalne jest również zatroszczenie się o niezmienność i odporność ścianki. Dlatego stosowane są coraz doskonalsze techniki i metody, a efekty są jeszcze lepsze.
Jedną z metod dekorowania elewacji są elewacyjne bonie. Są to części montowane z zewnątrz budynku, na jego narożnikach. Kreują swego rodzaju podstawę sztukaterii elewacyjnej a także dodają sporo czaru elewacji. Podczas przebiegu boniowania wykorzystuje się parę typów prac. Jedną spośród nich jest rozmieszczanie przyległe boni o różnych wymiarach naprzemiennie. Następnym sposobem jest przyległe układanie boni identycznych wymiarach. Jeszcze jedną metodą jest nakładanie boni w takich samych odstępach oraz układanie ich w głównej części elewacji.
Następnym elementem upiększającym, używanym w trakcie kończenia domu są elewacyjne gzymsy. Są to akcesoria o różnorodnych kształtach, które najczęściej przyczepiane są na ramy okienne lub lokowane przy parapetach. Ich zadaniem jest funkcja dekoracyjna oraz osłonowa przed ściekającym deszczem. Gzymsy najczęściej produkowane są z lekkiego, styropianowego materiału, który jest łatwy i szybki w montażu.

Czytaj dalej: zdobienia elewacji

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *