Naszym obowiązkiem jest wyprawić naszych bliskich zmarłych w ich ostatnią podróż.

Zakład funeralny to takie miejsce, którego każdy z nas wolałby omijać. Tymczasem śmierć jest nieodłącznym elementem życia i nikogo z nas nie ominie. Informacja o odejściu znanej nam osoby bywa bardzo smutna, ale naszym obowiązkiem jest wyprawić zmarłych w ich ostatnią drogę.

 

O śmierci osoby przebywającej, która przebywała w szpitalu najczęściej informuje nas lekarz. Wtedy po uzupełnieniu wszystkich dokumentów koniecznym jest udanie się do zakładu funeralnego. Inaczej jest w sytuacji, kiedy członek naszej rodziny odchodzi w domu. Dopóki nie będą dopełnione wszystkie formalności z udziałem doktora oraz policji, zakład pogrzebowy Katowice nie ma prawa wziąć ciała naszego bliskiego. Gdy otrzymamy całą dokumentację, w tym również aktu zgonu, należy pójść do zakładu pogrzebowego w celu ustalenia terminu jak również charakteru uroczystości. Zazwyczaj uroczystość pogrzebowa ma charakter religijny a także odbywa się z udziałem kapłana. Niemniej jednak odbywają się również pochówki świeckie, bez udziału księdza. Osoby w podeszłym wieku, które są świadome kończącego im się czasu, najczęściej informują swoich najbliższym o rodzaju pochówku.

 

Obowiązkiem rodziny zmarłej osoby jest uszanować jej ostatnią wolę. Zakład pogrzebowy jest dla wielu miejscem przygnębiającym, dlatego też ważne jest, żeby osoby pracujące w tym miejscu charakteryzowały się cierpliwością, empatią i zrozumieniem, przy zachowaniu pełnego profesjonalizmu.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *