Nie powinniśmy zapominać o odzieży przeciwdeszczowej.

Każda nasza wyprawa w tereny górskie powinna być dobrze przygotowana i przemyślana. Dotyczy to zarówno wycieczki w gronie rodzinnym w niskie oraz łatwo dostępne pasma górskie, jak również bardziej poważnych eskapad w Tatry czy Alpy. Dobrze jest nie tylko dogłębnie zaplanować trasę a także poszczególne jej etapy, lecz też zatroszczyć się o stosowny ekwipunek oraz wyposażenie dla każdego uczestnika wyprawy. Bardzo ważne są bez wątpienia fachowo dobrane plecaki.

 

Powinny być one wykonane z wysokiej jakości, wytrzymałego materiału, pojemne oraz jak najlżejsze. Jeżeli planujemy nocować u podnóża gór i codziennie wybierać się na wycieczkę, potrafią być one nieco mniejsze niż w przypadku wielodniowej trasy obejmującej nocowanie w schroniskach lub pod namiotem, który wszakże także trzeba nieść na własnych ramionach. Następnym niezbędnym składnikiem wyposażenia są właściwie dobrane a także wygodne buty najlepiej nie nowe, a wypróbowane przez nas wcześniej na dłuższych spacerach.

 

W ten sposób unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek będąc już na trasie. Nie należy również zapomnieć o porządnej odzieży przeciwdeszczowej. W dodatku trzeba wziąć ze sobą parę sztuk odzieży zmiennej, podstawowe przybory toaletowe, wodę i kanapki na drogę a oprócz tego apteczkę pierwszej pomocy. Przydatna będzie też dokładna mapa, telefon z aparatem a także krem z filtrem przeciwsłonecznym. Dobrze przemyślana wyprawa w góry pozwoli zapewnić pełne jej bezpieczeństwo, a podróżowanie okaże się prawdziwą frajdą.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *