Żwirkowe plaże, krystalicznie czysta woda, wysoka temperatura, totalny brak grubych bluz, swetrów w swych walizkach.

Nadchodzi letni czas, a Ty nie wiesz gdzie w tym roku wybrać się na urlop? Uwielbiasz morze, a nasze morze bałtyckie Ci się już trochę znudziło? Tęsknisz za pięknymi widokami? A może pragniesz szaleć w morzu z cudownymi widokami na góry? Pragniesz poznać jakaś inną kulturę oraz nowe obyczaje? Właśnie mamy dla Ciebie znakomitą propozycję- Chorwacja.

Chorwacja to państwo leżące na granicy Europy Środkowej oraz Europy Południowej, położona nad morzem Adriatyckim, pozwalająca na cudowny relaks na wymarzonych i bardzo długo wyczekiwanych wczasach.

Przepiękne plaże, krystalicznie czysta woda, bardzo wysoka temperatura powietrza, totalny brak ciepłych bluz, swetrów w swych torbach podróżnych- to o tym każdy marzy podczas okresu wakacyjnego. Nieważne czy zdecydujesz się na Szybernik, Dubrownik czy tętniący życiem Zagrzeb- wszelkie turystyczne miasta posiadają coś ciekawego do zaproponowania! Co interesujące, śląskie województwo z tym przepięknym krajem dzieli jedynie ok. dziewięćset kilometrów, zatem warto jest się wybrać samochodem do Chorwacji – czas dojazdu zajmie trochę więcej niż dojazd nad Bałtyk (z województwa śląskiego, małopolskiego).

Zależnie od doboru trasy możesz po drodze odwiedzić: Czechy, Austrię, Słowenię bądź Słowację a dodatkowo Węgry i jednocześnie wzbogacić swe zasoby kulturowe. Wypoczywając więc na wakacjach, z świetnym krajobrazem tuż obok, możesz po szosie zobaczyć pełno intrygujących miejsc.

Jednakże, jeśli decydujesz się na przejazd pojazdem do Chorwacji trzeba przyswoić kilka treści, które okazać się mogą potrzebne.

Pamiętaj o winietach! Bez względu czy będziesz przejeżdżał poprzez Czechy, Austrię, Słowenię czy poprzez Słowację a także Węgry- w każdej z tych tras absolutnie nie ominie Cię kupienie niezbędnych winiet. Takie winietymożna nabyć na granicy, stacjach benzynowych, i w oddziałach PZM w Polsce (tu jednak będzie doliczona prowizja). Musisz pamiętać, że płacąc na granicy tradycyjną kartą zostaną naliczone koszty przewalutowania. Na granicy Słowenia-Chorwacja niezbędne będzie pokazanie paszportu albo dowodu osobistego- Chorwacja nie należy do strefy Shengen. Jeżeli planujesz wybrać się do miasta Dubrownik zabierz paszport- wymagany będzie przejazd przez Bośnię i Hercegowinę, paszport może uchronić Cię od przykrych sytuacji.

Pamiętaj o dokładnym przeglądzie technicznym własnego pojazdu, będziesz mógł uniknąć tym samym niepotrzebnych nerwów czy wizyt w warsztacie samochodowym w czasie wypoczynku. Myślę, że dobrze jest także zaopatrzyć się dodatkowe ubezpieczenie- żeby nic Cię podczas długiej trasy nie zaskoczyło. Opcja zastępczego pojazdu jest faktycznie kusząca! Miej na uwadze, że przede wszystkim podróż musi być pod każdym względem bezpieczna- zarówna dla Ciebie, dla Twojej rodziny, przyjaciół. Przecież po to jedziemy na wakacje, ażeby odpocząć, wyluzować się, spędzić mile czas, nieprawdaż? Jeśli natomiast zabraknie Ci benzyny spokojnie uzupełnisz zapasy na stacjach znajdujących się przy autostradach w rozsądnych cenach.

Link: travel-time.pl

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *