Jeśli rozchodzi się o pomieszczenie kuchenne i łazienkę – najbardziej popularne są aktualnie tak zwane świetlówki.

W momencie kiedy mieszkanie mamy już wykończone, a wszystkie dodatki zostały już wybrane – zadajemy sobie jeszcze jedno kluczowe pytanie. Jak oświetlić swoje pokoje, by wieczory były przyjemne i nakłaniały do wypoczynku?

Po pierwsze, który żyrandol trzeba wybrać?
O ile w każdym salonie światło powinno być dobrze dobrane i umożliwiać przykładowo czytanie albo swobodne wykonywanie różnych innych zadań, to z kolei w sypialni możemy zaszaleć i sobie pozwolić na żyrandol z ciemniejszym, fantazyjnym kloszem. Koniecznym warunkiem w tej kwestii jest dopasowanie odpowiednich lampek nocnych (kładzie się je na szafce nocnej przy łóżku) ażeby w miłej atmosferze przeczytać sobie książkę, trochę popracować lub zapalić tego typu lampkę wychodząc z łóżka w nocy. Jeśli rozchodzi się o kuchnię i łazienkę – najbardziej popularne są współcześnie tak zwane świetlówki – które mocuje się przykładowo bezpośrednio na suficie nad blatem kuchennym lub w łazience nad lustrem.

Gabinet
Konieczna będzie na pewno lampka biurkowa oraz jasny, żyrandol (na przykład wykonany w stylu skandynawskim). Światło do pracy musi być w jasnych barwach i nie zbytnio nie męczyć wzroku. Warto także postawić na duże okno – w ciągu dnia przeważnie lepiej pracuje się przy naturalnym świetle.

Oświetlenie – nie tylko w pomieszczeniach domowych!
By wnętrza naszego mieszkania nabrały uroku – dobrze jest zatroszczyć się o odpowiednie oświetlenie domu oraz podwórka. Nie ma nic bardziej przyjemniejszego niż spokojny wieczór na klimatycznie przyozdobionym światełkami balkonie – mowa tutaj przykładowo o tak zwanych lampkach cotton balls czy kinkietach – niezwykle powszechnych w ostatnich latach.

Autor: Modne lampy witrażowe

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *