Jeżeli nie chciałbyś albo nie możesz mieć w swoim domu tradycyjnego kominka.

Nic nie daje tak pięknego klimatu w zimne jesienne oraz zimowe dni jak ciepełko kominka w salonie, strzelające iskry, przepiękne płomienie. Jeżeli chciałbyś posiadać kominek, pomyśl o tym już w trakcie budowy domu, żeby uniknąć później rozmaitych przeróbek. Różnego typu wkłady które znajdziemy na rynku, prócz spełnianiem swojej funkcji, mogą być również elegancką ozdobą. Są najważniejszym elementem różnego typu kominków, a wybór należytego wkładu bez wątpienia powinien być prawidłowo przemyślany. Pośród wkładów kominkowych znaleźć możesz zwykłe wkłady do kominka, wkłady z płaszczem wodnym, oraz kominkowe kasety. Kominki mogą pełnić wyłącznie funkcję ozdobną lub ogrzewać nasze mieszkanie.

Jeśli nie chcesz lub nie możesz mieć u siebie tradycyjnego kominka, przykładowo ze względu tego, że mieszkasz w mieszkaniu w bloku, doskonałym rozwiązaniem są biokominki które zasilane są biopaliwem. Tego typu kominki mogą pełnić wyłącznie ozdobną funkcję albo stanowić część systemu grzewczego. Znakomitą pozytywną cechą takich kominków jest przede wszystkim to, że nie potrzebują swojego systemu wentylacyjnego. Mogą one być wiszące lub stojące, a ich wielkości są różnorakie.

Coraz większą popularnością cieszą się również piece wolnostojące, czyli kozy. Są one stylizowane albo na wzór kominków, lub przypominają zwyczajne piece kaflowe. Ogromną zaletą wolnostojących pieców jest przede wszystkim to, że możemy je przenosić i nie muszą wcale na stałe być ustawione w jednym miejscu. Dokładnie tak samo jak w przypadku tradycyjnego kominka, trzeba zatroszczyć się o należyte odprowadzanie spalin.

Zobacz: wkłady kominkowe powietrzne

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *