Wisława Szymborska to laureatka nagrody nobla, której jakoś specjalnie nie trzeba reklamować

Wisława Szymborska to poetka, której jakoś specjalnie nie trzeba wypromować. Mimo że nasza noblistka z 1996 roku nie jest już z nami, ale jej praca wszak się ostała oraz posiada się bardzo dobrze. Ta dama polskiej poezji zasługuje na wyjątkowe uznanie a także odnośnie tego nie ma żadnych uwag.

Jeśli ktoś nie zetknął się wciąż z twórczością Szymborskiej, powinien to po prostu zrobić, bo powinno się. Te są nie tylko idealne pod względem harmonii, niemniej jednak także nieprawdopodobnie mądre oraz na skutek ponadczasowe.

Istnieje możliwość przytoczyć choćby paręnaście linijek, które nic, a nic nie straciły na swej ponadczasowości. No cóż, to jest jednak kunszt z najwyższej półki. Jeśli podliczylibyśmy wypuszczone tomiki to wyszłoby ich zaledwie około dwudziestu, wszak nie liczy się liczba, a klasa.

Wisława Szymborska prywatnie była personą niezwykle skromniutką. Nie lubiła szumu dookoła własnej osoby. W momencie kiedy dostała Nobla, przeszła prawdziwy dramat, ponieważ nagle zaczęła być w centrum zainteresowania, a tego typu postawa przenigdy jej nie odpowiadała. Skądinąd sama kategoryzowała swoje istnienie na okres przed otrzymaniem nagrody Nobla oraz po tym. Mało tego, skończyła także generować, ponieważ zwyczajnie nie mogła dać sobie rady z tym, co działo wokół niej.

Poetka posiadała własny świat, prywatne zamiłowania oraz  oprócz tego nawyki. W każdym momencie pozostawała wierna jej bliskim i chętnie się spotykali. Jeśli ktoś chciałby bliżej poznać tę poetkę, winien chwycić po wspaniałą książkę z biografią stworzoną przez Michała Rusinka.

“Czasami życie bywa znośne” to księga, o której mowa. Twórca niewiarygodnie miło pisze o Szymborskiej, dając ponadto pełno faktów z jej bytu.

 

Zobacz: Szymborska

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *