Choremu zmagającemu się z tego rodzaju schorzeniami…

Polacy bardzo uważnie podchodzą do spraw swojego zdrowia. Idealnie wiedzą, iż absolutnie żadne pieniądze nie są w stanie wynagrodzić im silnych bóli kręgosłupa, bólów reumatycznych czy też dławicowych. Niestety obecnie wielu ludzi jest podatnych na różne schorzenia. W gronie nich są niestety też malutkie pociechy, które potrzebują żywienia pozajelitowego. Na całe szczęście dzisiaj jest możliwa refundacja NFZ specjalistycznych wyrobów stomijnych, które wpływają na komfort osoby chorej.

 

Choremu zmagającemu się z tego rodzaju dolegliwościami przydatne są profesjonalne opatrunki oraz dodatkowo najwyższej klasy worki, które umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie organizmu chorego. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych materiałów obecnie taki sprzęt jest o wiele klas lepszy od wykorzystywanego 20 lat temu. Żeby całkowicie możliwe było pokrycie wszystkich kosztów poprzez Narodowy Fundusz Zdrowia  pacjent obowiązkowo musi zgłosić się po specjalne zlecenie od pielęgniarki przychodni lub lekarza prowadzącego. Jest tak także wówczas, gdy w grę wchodzi refundacja wyrobów urologicznych. Niestety w chwili obecnej jego zdobycie jest odrobinę utrudnione ze względu występującej pandemii. Chorzy mogą je załatwić poprzez system elektroniczny po uprzedniej rozmowie z jednostką wydającą zlecenia.

 

Trzeba również pamiętać, iż obowiązkowe jest zrealizowanie w terminie otrzymanego zlecenia. Na szczęście znacząca większość pacjentów jest wyjątkowo odpowiedzialna i dba o to, aby nie zagapić się z odbiorem specjalnych produktów. Natomiast osób chorych zgłaszających się po refundację nieustannie przybywa. Przykładem z pewnością może być refundacja specjalistycznych wyrobów chłonnych. Dawniej nie było aż tylu chorych, którym koniecznie trzeba było zakładać pieluchomajtki z racji kłopotów z układem moczowym. Byli oni w szpitalach, niekiedy w domu. Dziś co trzeci pacjent zgłaszający się po refundację potrzebuje specjalnej pomocy. Czy stało się coś co przyczyniło się do tak ogromnych kłopotów w tak niedługim czasie? Z pewnością ma ogromny na to wpływ sposób życia, nawyki oraz dodatkowo zaniżająca się odporność organizmów. Należy jednak obiektywnie stwierdzić, że kluczowym czynnikiem jest zwiększający się wiek przeżywalności.

 

Nasze społeczeństwo się starzeje. W odniesieniu do osób z poprzedniej dekady mamy bardzo duży odsetek ludzi starszych, a relatywnie nieduży osób młodych. W zasadzie daleko nam nadal do innych  państw UE które borykają się z brakiem osób do pracy a także wymieraniem społeczeństwa. W odniesieniu do Gruzji, Niemiec, Belgi czy Włoch jesteśmy znacznie młodsi. Jednak przyrównując się do Iranu nasz odsetek osób młodych jest dosłownie zatrważająco niski. Z tego powodu można spodziewać się dalszych kłopotów z naszym zdrowiem i rosnącymi potrzebami obywateli. W końcu spora większość starszych ludzi walczy z schorzeniami, które zakłócają właściwe funcjonowanie i konieczna jest im specjalistyczna pomoc. Może być ona świadczona w przeróżny sposób. Jednym z nich jest dofinansowanie przez nasze Państwo środków medycznych upraszczających egzystencję oraz umożliwiających nieco bardziej normalne życie.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *