Coraz więcej ludzi rzuca palenie papierosów.

W ostatnich latach rośnie w polskim społeczeństwie świadomość prozdrowotna. Ogrom osób rzuca palenie wyrobów tytoniowych a oprócz tego skrupulatnie czyta etykiety w sklepach na produktach spożywczych. Równocześnie bardzo wiele osób wciąż nieprawidłowo się odżywia. Mieszkańcy Polski lubią tradycyjną polską kuchnię, niestety częstokroć to nie są zdrowe rzeczy. Z ogromną chęcią jemy kotleta schabowego, golonkę, placki ziemniaczane, bigosy, pierogi, smażoną kiełbasę czy jajecznicę na boczku.

Obiady są zdecydowanie za obfite a także częstokroć smażone. Jednocześnie nie rezygnuje się z rozmaitych słodyczy, uwielbiamy domowe ciasta oraz z chęcią chodzimy na lody. Poza polską kuchnią Polacy uwielbiają fast foody, które również nie są zdrowe. Spożywamy ogromne ilości frytek, hamburgerów, kebabów. Wszystko to niewątpliwie popijamy gazowanymi napojami.

Polacy, zwłaszcza panowie spożywają też za dużo piwa. Bardzo wielu z nas odżywia się nieregularnie. Rankiem wychodzą z mieszkania nie spożywając śniadania, w pracy czy szkole spożywają w pośpiechu kanapkę często nic, a po południu obfity obiad. Wielu z nas nie przestrzega również zasady, ażeby nie jeść posiłku tuż przed snem. Często po upływie lat zachowanie takie skutkuje ciężkimi chorobami jak na przykład schorzenia kardiologiczne, cukrzyce i bóle stawów. Polscy obywatele muszą nauczyć się spożywać więcej warzyw a także owoców a dodatkowo usunąć z diety niezdrowe tłuszcze.

Zobacz więcej: https://idiabetyk.pl/

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *