Stosują je przede wszystkim jednostki aktywne sportowo (uprawiające sporty).

Peptydy zyskują coraz wyższą popularność. Używają je zwłaszcza kobiety aktywne ruchowo (uprawiające dyscypliny sportu). Są też składową sporej ilości preparatów, np. kremów jak i preparatów stosowanych zwłaszcza w medycynie estetycznej. Peptydy to proteiny zawierające różnego rodzaju aminokwasy w swoim ciągu chemicznym. W rozróżnieniu od sposobu sekwencji tychże aminokwasów peptydy umieją wykonywać różne funkcje.

Jest więc dużo rodzajów peptydów, a każdy z nich odnajdzie inne zastosowanie. Warto selekcjonować oryginalne peptydy, co nie musi oznaczać iż będą to tanie peptydy.

Lista zalet zdrowotnych, jakie przynosi używanie peptydów:

1. opóźniają procesy zestarzenia się skóry, ponieważ pobudzają jej komórki w celu wytwarzania kolagenu; u ludzi po 35 wieku życia zawartość kolagenu zaczyna spadać – z czasem nie tylko produkcji nie ulega nowy kolagen, lecz także zniszczeniu ulegają włókna uprzednio istniejącego kolagenu; przez co peptydy:

* zmniejszają obecność niedoskonałości;

* ujędrniają cerę, polepszają ją i poprawiają stopień jej nawilżenia i natłuszczenia;

*chronią przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych;

2. stymulują wzrost włosów, przez co są gęstsze; polepszają również ich kondycję i je wzmacniają – włosy stają się mniej łamliwe;

3. sprzyjająco wpływają na stan paznokci – zmniejszają ich łamliwość i ograniczają rozdwajanie się;

4. umacniają mięśnie;

5. pobudzają spalanie tkanki tłuszczowej;

6. regenerują tkanki;

7. redukują poziom stanów zapalnych.

Przy wyborze peptydów potrzeba kierować się zwłaszcza ich typem i przeznaczeniem – poszczególne białka będą dobre przy bardzo różnorodnych problemach.

Zobacz: sklep peptydy

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *