Zespół DPS-u zajmie się naszym bliskim na najwyższym poziomie.

Dom seniora, dom pomocy społecznej lub dom opieki to jednostka, jaka świadczy całodobową opiekę osobom jej wymagającym ze względu na niepełnosprawność, chorobę albo wiek. Zdarza się niestety tak, że nawet młode osoby ulegają wyjątkowo poważnym wypadkom, po których są niepełnosprawne, zaś rodzinie osoby, która uległa wypadkowi brakuje fachowego sprzętu lub wiedzy do tego, by mieć możliwość cały czas z nią być. Najlepszym wyjściem jest wtedy umieszczenie poszkodowanego w takiej ośrodku.

 

Podobna sytuacja dotyczy osób w starszym wieku, które to uległy wylewowi albo zawałowi. W pewnych przypadkach choroba przebiega łagodnie a chory prędko wraca do sił, a w pewnych sytuacjach po pobycie w szpitalu wymaga opieki specjalistycznej, której rodzina danej osoby zapewnić nie może. W takiej sytuacji jedyne rozsądne wyjście to umieszczenie poszkodowanego w Dom Seniora. W tego typu placówce mogą wszak mieszkać ludzie młodzi i starsi. Bowiem nigdy nie wiemy, co nam się w życiu przytrafi i jakie będą konsekwencje tych zdarzeń. Na pewno nikt nie chce być bardzo chory do końca życia, lecz na to nie zawsze mamy wpływ. To właśnie dlatego działają tego rodzaju placówki, ażeby najbliższa rodzina osoby, która nagle, niespodziewanie i czasami nieodwracalnie zachorowała, miała zagwarantowaną opiekę, której nie można zapewnić własnymi siłami.

 

 

Takiego rodzaju decyzja jest bez wątpienia bardzo trudna, ponieważ wszak ktoś bliski, z kimś mieszkaliśmy całe nasze życie, choruje tak ciężko, tymczasem my nie posiadamy ani odpowiednich kwalifikacji, ani sprzętu do opieki nad tą osobą na poziomie który jest potrzebny. Pracownicy takiej placówki z całą pewnością zatroszczy się o tą osobę na bardzo wysokim poziomie, bo takie jest jego przeznaczenie.

Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *